Trener Ciastko: Znamy klasę rywala

Trener Tomasz Ciastko o barażu | BKKP Gminy Kobierzyce | Futsal
  • 17 kwietnia 2021
  • Come-On Kobierzyce
  • Aktualności
  • 0
  • 485 Wejść

Ligowi rywale, potyczka z Gubinem… to już wszystko za nami. Zapominamy i skupiamy się na tym ostatnim, najważniejszym kroku po marzenia, po upragniony awans, ale jak mówi nasz trener „znamy klasę rywala, więc musimy być skoncentrowani”.

Spotkanie z FC 2016 Siemianowice Śląskie to – cytując klasyka – ma być ta „truskawka na torcie”. Jednak trzeba to wywalczyć na boisku i tak podejdzie do zadania BKKP Gminy Kobierzyce.

– Na pewno jesteśmy blisko realizacji celu. Jednak nasz najbliższy rywal z Siemianowic to bardzo mocna drużyna. Doskonale wiemy na co ich stać i jaki reprezentują poziom – mówi trener Tomasz Ciastko. – To jest tylko sport, trzeba walczyć na boisku. Nasi piłkarze wiedzą po co tu są, wiedzą jaki jest cel, ale na teraz jest to 50/50. FC 2016 Siemianowice Śląskie na pewno postawią wyżej poprzeczkę niż poprzedni rywal z Gubina – dodaje.

Niedzielny przeciwnik jest znacznie lepiej znany naszemu trenerowi, ale paradoksalnie nie oznacza to, że będzie nam przez to łatwiej. – Rywal z Gubina stanowił dla nas zagadkę, przyznaję, że niewiele o nich wiedzieliśmy, ale chłopaki zrobili swoje i mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Inaczej wygląda sytuacja z Siemianowicami. Liga Śląska jest bardzo mocna i już jej wygranie pokazuje klasę – podkreśla szkoleniowiec BKKP. – Mają bardzo dobrych zawodników, jest kilku z przeszłością w ekstraklasie i muszę przyznać, że spodziewam się naprawdę trudnego meczu.

Kibice BKKP Gminy Kobierzyce nie muszą się jednak martwić o sferę mentalną zespołu, bo ten już nie raz w tym sezonie pokazał, że pod tym względem jest naprawdę silny. – Zdecydowanie presja nam nie przeszkadza. To nas napędza. Każdy z naszych piłkarzy podchodzi do tego meczu na pełnej koncentracji. Oczywiście wiemy, że waga tego spotkania jest cięższa niż każdego innego meczu z tego sezonu, ale jesteśmy gotowi. Powiem więcej. Jestem przekonany, że chłopaki będą gryźli ten parkiet i pokażą mnóstwo ambicji – zaznacza na koniec trener Ciastko.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 16.00.

Podziel się: